Що таке CSS змінні (custom properties)?

CSS змінні, відомі як custom properties, є потужним інструментом у роботі з каскадними таблицями стилів. Вони дозволяють розподіляти та керувати значеннями властивостей стилів у зручний та ефективний спосіб. У цій статті ми розглянемо, що таке CSS змінні, як вони працюють та як їх використовувати для полегшення розробки веб-сайтів, а також як за допомогою JavaScript можна змінювати тему сайту.

Переглянути


LocalStorage, збереже все!

...

Для чого потрібен LocalStorage

Напевно у кожного javascript розробника була така ситуація коли необхідно було зберегти якісь данні що вибрав користувач. Наприклад: У вас є зміна мови з російської на українську і вам потрібно запам'ятати яку мову вибрав користувач, для того вам ідеально підійде LocalStorage.

Переглянути


Як збільшити швидкість сторінки (простий посібник)

PageSpeed - це важливий елемент успіху вашого веб-сайту. Окрім того, що він є одним із відомих факторів ранжування, він також є важливою метрикою юзабіліті.

Ніхто (ані люди ані пошукові системи) не хоче витрачати свій час на очікування завантаження ваших сторінок, особливо коли є десятки інших веб-сайтів на ту саму тему, які завантажуються швидше.

Хороша новина полягає в тому, що є способи покращити швидкість сторінки, оптимізуючи інфраструктуру веб-сайту та дотримуючись найкращих практик.

У цьому посібнику ви дізнаєтесь:

  • Що таке PageSpeed?
  • Чому швидкість сторінки важлива для SEO?
  • Яка ідеальна швидкість сторінки?
  • 10 способів збільшити швидкість сторінки
  • Як точно виміряти швидкість сторінки?

Переглянути


Що треба знати веб-розробнику про SEO?

Файно зробити добрий сайт.

Не менш важливо - потому сайт розкрутити.

І значною мірою те, як ваш сайт буде розкручуватися, залежить від технічного SEO.

Імплементувавши принципи дружнього до SEO коду під час первинної розробки, ви одразу ж дасте своєму дітищеві хорошу фору в розкрутці.

Ба й зекономите час і нерви:

Не доведеться-бо перекопувати й переробляти код і дизайн вже на готовому веб-застосунку чи то веб-сайті.

Що варто знати веб-розробнику про SEO, перш ніж розробляти сайт?

Переглянути


Знайомство з CSS Grid Layout

CSS Grid - найважливіша подія для побудови веб-макетів, з часів гумових контейнерів (флексбоксів). Вона дозволяє уникнути використання будь-яких магічних методів, хитростей та обхідних шляхів, до яких ми звикли за останні 15 років. З сіткою стало набагато простіше описувати макети, впевнений, сітка знищить більшість провідних CSS-фреймворків і дозволить писати менше стилів.

Якщо ви не знайомі з CSS Grid Layout і дочитали аж до цього місця, знайте, це інструмент для розробки макетів, який дозволяє керувати розміщенням, розмірами і вирівнюванням дочірніх елементів.

CSS-сітка надає нові потужні можливості та дозволяє розташуванню елементів одночасно враховувати горизонтальний і вертикальний вільний простір без використання медіазапитів, сітка дозволяє дуже легко змінювати розташування елементів, без зміни структури документа.

Переглянути


​Що таке CSS

CSS (абревіатура від Cascading Style Sheets, що в перекладі означає каскадні таблиці стилів) - це спеціальна мова (мова стилів), за допомогою якої описують вигляду документів (як і де відображати елементи веб-сторінки), написаних мовами розмітки даних. Найчастіше CSS використовується для документів, котрі розмічені мовою HTML, XHTML та XML.

Переглянути


Реєстрація безкоштовного домена в зоні pp.ua

​Якщо ти хочеш створити свій сайт, тобі неодмінно потрібен власний домен. В Україні, нажаль, безкоштовно зареєструвати свій домен дозволяє тільки один реєстратор - nic.ua, а PP.UA це його зона. Абрівіатура PP означає Private Person - приватна персона. Ти вже вибрав який домен ти хочеш? Чудово, я теж. Собі я зареєструю домен sys.pp.ua. Почнемо.

Переглянути


Налаштування пошти ZOHO для власного домену.

​Отримати пошту в зоні власного домену можна декількома шляхами. Або використовувати сторонній поштовий сервіс, або купити хостинг (зазвичай всі хостинги надають декілька скриньок). Звісно перший спосіб кращий тим, що всю відповідальсть за правильну роботу бере на себе сервіс у якого багаторічний досвід адміністрування поштових серверів (більше 20 років у випадку ZOHO), у якого вже всі негаразди пережовані двічі.

Переглянути


Налаштування https в apache.

Радий тебе бачити. Отже, наш сертифікат знаходиться в теці /etc/letsencrypt/live/css.in.ua/ і наша мета використати його за призначенням. У мене в ролі веб-сервера виступає апач, а керую я ним за допомогою панелі веста. Для початку зайдемо в панель і натиснемо редагувати наш домен.

Переглянути


Як працює https в подробицях.

Я вже писав, що https - це не зовсім окремий протокол, а майже той же http тільки дані будуть проходити шифрування через прошарок безпеки - SSL. Тобто, відправляючи форму входу, твоя пошта та пароль шифруються за допомогою алгоритму, що використовує синхронний ключ і тільки після цього відправляються на сервер. Сервер розшифровує дані і далі працює з ними згідно своєї логіки. І навіть якщо, злодій перехопить дані, він отримає набір, непотрібних йому, біт інформації, котрі треба буде ще розшифрувати, а розшифрувати зможе тільки той, хто встановив з’єднання з сервером.

Переглянути