Наповнення JS розділу

Добридень, Пані та Панове, завдяки вам вдалося зібрати більше 19тис грн з необхідних 15тис на впровадження JS розділу.

JS розділ вже впроваджено - переходимо до його наповнення і почнемо бігти довгий марафон, адже JS має більше 1100 різноманітних методів, властивостей, подій і т.д., які необхідно описати.

Будемо працювати, і вдень, і вночі, щоб орієнтовно взимку закінчити наповнювати JS розділ!

Ви також можете допомогти нам в цьому. Долучайтеся до нашої спільноти в дискорді - ставайте її частиною і допомагайте нашому розвитку.

Також, підтримуйте нас матеріально.

JS властивість Event.seeking

Загальний опис

Подія seeking виникає тоді, коли користувач або скрипт починає перемотувати медіафайл (аудіо або відео), але перемотування ще не завершено. Ця подія корисна, коли потрібно відслідковувати початок зміни позиції відтворення. Вона може використовуватися для оновлення інтерфейсу користувача, показу індикаторів завантаження, зупинки або паузи інших дій у додатку під час перемотування.

Щоб відстежити цю подію, слід додати слухача до відео або аудіо елемента за допомогою методу addEventListener. Коли подія seeking спрацьовує, ви можете отримати доступ до поточного часу відтворення через властивість currentTime.

Наприклад:

const video = document.querySelector('video');

video.addEventListener('seeking', function() {
  console.log(`Користувач почав перемотування. Поточна позиція: ${video.currentTime} секунд.`);
});

У цьому прикладі кожного разу, коли користувач починає перемотувати відео, до консолі виводиться поточний час, на який відбувається перемотування. Подія не вказує на завершення перемотування, тому для контролю за кінцевим результатом використовується інша подія - seeked.

Подія seeking корисна, коли важливо контролювати поведінку медіафайлу під час перемотування. Наприклад, можна тимчасово призупинити завантаження інших частин файлу, показати індикатор "завантаження" або запобігти певним діям під час перемотування.

Ще один приклад:

video.addEventListener('seeking', function() {
  if (video.currentTime < 10) {
    console.log('Користувач намагається перемотати назад на початок відео.');
  }
});

У цьому прикладі, якщо поточна позиція під час перемотування менша за 10 секунд, виводиться повідомлення, що користувач намагається перемотати на початок. Ця поведінка може використовуватися, щоб контролювати певні обмеження або дії у відео додатках.

Порада:

Застосовуючи seeking, важливо тестувати поведінку в різних браузерах та з різними типами медіа-файлів, оскільки подія може реагувати по-різному на великих файлах чи потоковому відео.

Порада:

Якщо під час перемотування потрібно показати індикатор завантаження, подія seeking дозволяє відслідковувати сам початок зміни позиції, що корисно для зручного UX-дизайну. Індикатор може зникати, коли подія seeked вказує на завершення перемотування.

Порада:

Також пам'ятайте, що seeking не спрацьовує при автоматичній зміні позиції відтворення, викликаній самим відео (наприклад, при програванні). Це подія, яка відстежує тільки ручне або програмне перемотування, тому використовуйте її відповідно до ваших потреб.

Синтаксис

element.addEventListener('seeking', function(event) {
  // код обробки події
});

Значення

Return

Переглядачі

Переглядач

66

57

11.1

53

16

Переглядач

66

66

57

11.3

Переглядач

15.0.0

1.0

Приклади


У цьому прикладі користувач може взаємодіяти з відео та побачити, як подія seeking спрацьовує кожного разу, коли він починає перемотувати відео. У прикладі реалізований прогрес-бар і повідомлення про те, що відбувається під час перемотування відео.

Цей приклад демонструє, як можна використовувати подію seeking для показу індикатора завантаження під час перемотування відео. Коли користувач починає перемотувати (подія seeking), індикатор з'являється, а коли перемотування завершується (seeked), індикатор зникає. Це може бути корисним для інтерфейсів, які потребують плавного користувацького досвіду.

const video = document.querySelector('video');
const loadingIndicator = document.createElement('div');
loadingIndicator.textContent = 'Завантаження...';
loadingIndicator.style.display = 'none';
document.body.appendChild(loadingIndicator);

video.addEventListener('seeking', function() {
  loadingIndicator.style.display = 'block';
});

video.addEventListener('seeked', function() {
  loadingIndicator.style.display = 'none';
});

У цьому прикладі реалізовано обмеження на перемотування назад після досягнення певного часу. Якщо користувач намагається перемотати відео назад, відео автоматично повертається на останню допустиму позицію, а користувачу виводиться попередження. Така поведінка може бути корисною в освітніх або інтерактивних відео, де потрібен контроль над відтворенням.

const video = document.querySelector('video');
let lastPosition = 0;

video.addEventListener('seeking', function() {
  if (video.currentTime < lastPosition) {
    video.currentTime = lastPosition; // не дозволяємо перемотати назад
    alert('Перемотування назад заборонено!');
  } else {
    lastPosition = video.currentTime;
  }
});