CSS function swash()

Опис

swash() дозволяє застосовувати закруглені гліфи (або з'єднані форми символів) у тексті. Ця функція приймає назву, що відповідає числовому значенню. Назва відображає різні варіанти гліфів і визначає їх зовнішній вигляд. За допомогою функції swash() ви можете вказати, які альтернативи гліфів ви бажаєте використовувати для окремих символів у вашому тексті.

Один з способів використання цієї функції полягає у вказанні значення user-defined-ident у властивості font-variant-alternates. Наприклад:

p {
 font-variant-alternates: swash(user-defined-ident);
}

У цьому прикладі, user-defined-ident - це значення, яке ви, як користувач, визначаєте для відповідної закругленої альтернативи (swash). Це значення пов'язане з числовим індексом, визначеним у @font-feature-values at-rule для відповідного шрифту.

Нотатка:

Значення, передане до swash(), повинно бути визначено в @font-feature-values для даного шрифту.

Нотатка:

Не всі шрифти підтримують стилізовані варіанти. Перед використанням цієї функції важливо перевірити, чи підтримує шрифт цю можливість.

Нотатка:

Підтримка цієї функції може відрізнятися в різних браузерах.

Нотатка:

Функція swash() - це важливий інструмент для підвищення естетичності та варіативності вашого тексту. Вона дозволяє легко застосовувати закруглені та конектива гліфи, додаючи унікальний вигляд до вашого шрифту. Не соромтеся експериментувати з цією функцією, щоб створити власний неповторний стиль у ваших дизайнах.

Синтаксис

swash(<feature-value-name>);
<feature-value-name>

Назва стилізованого варіанту, який був визначений в директиві @font-feature-values для даного шрифту.

Переглядачі

Переглядач

111

34

16.2

97

111

Переглядач

111

111

34

16.2


Мобільних переглядачів ще не додано.

Приклади


У цьому прикладі, fancy є назвою, яку ми визначили у @font-feature-values at-rule для шрифту Custom Font. Застосування цього значення властивості font-variant-alternates дозволить включити закруглені гліфи (swashes) для цього шрифту.

@font-feature-values Custom Font {
  @swash {
    fancy: 1;
  }
}

p {
  font-family: 'Custom Font', serif;
}

p.variant {
  font-variant-alternates: swash(fancy);
}