CSS function ornaments()

Опис

Функція ornaments() є ключовою властивістю у CSS, яка надає можливість використовувати орнаменти в тексті, такі як флерони та інші декоративні гліфи (dingbat). Вона дозволяє додавати візуальний стиль та декорувати текст, збагачуючи його візуальний вигляд. Параметром цієї функції є назва, специфічна для шрифту, яка відповідає числовому значенню. Ця назва відповідає значенню ornm у специфікації OpenType, наприклад, ornm 2.

Один із практичних прикладів використання функції ornaments() можна побачити у наступному CSS-виразі:

p {
 font-variant-alternates: ornaments(user-defined-ident);
}

У цьому випадку, user-defined-ident є значенням, яке визначається користувачем і відповідає конкретному орнаменту. Воно пов'язане з числовим індексом, визначеним у @font-feature-values at-rule для відповідного шрифту. Таким чином, можна застосувати відповідний орнамент до вибраних символів у тексті.

Загалом, використання функції ornaments() дозволяє застосовувати орнаменти до тексту, додаючи йому декоративний ефект та збагачуючи відображений контент. Кожен орнамент пов'язаний з певним числовим індексом, який визначається шрифтом. Застосування цієї функції може привести до зростання естетичної варіативності у ваших текстових матеріалах, надаючи їм додаткову декоративніст

Нотатка:

Значення, передане в ornaments(), повинно бути визначено в @font-feature-values для даного шрифту.

Нотатка:

Не всі шрифти підтримують стилізовані варіанти орнаментів. Перед використанням цієї функції важливо перевірити, чи підтримує шрифт цю можливість.

Нотатка:

Підтримка цієї функції може відрізнятися в різних браузерах.

Синтаксис

ornaments(<feature-value-name>);
<feature-value-name>

Назва стилізованого варіанту орнаменту, який був визначений в директиві @font-feature-values для даного шрифту.

Переглядачі

Переглядач

111

34

16.2

97

111

Переглядач

111

111

34

16.2


Мобільних переглядачів ще не додано.

Приклади


У цьому прикладі, salt відповідає числовому індексу, який визначає стилістичну альтернативу символів. Вона буде застосована до вибраних символів у елементах p.

@font-feature-values Custom Font {
  @ornaments {
    salt: 1;
  }
}

p {
  font-family: 'Custom Font', serif;
}

p.variant {
  font-variant-alternates: ornaments(salt);
}