CSS function character-variant()

Опис

Функція character-variant() у CSS дає можливість використовувати конкретні стилістичні альтернативи для окремих символів. Вона надає додаткову гнучкість у виборі стилізації шрифту, надаючи додатковий контроль над тим, як вони відображаються.

Ця функція використовується у вигляді властивості font-variant-alternates і дозволяє вам вибрати стилізацію певних символів згідно з індексом, визначеним шрифтом. Ось приклад того, як цю функцію можна використати у CSS:

p {
 font-variant-alternates: character-variant(user-defined-ident);
}

У цьому прикладі, user-defined-ident є значенням, яке визначається користувачем і відповідає конкретній стилістичній альтернативі для символів (character-variant). Це дозволяє застосувати відповідну стилістичну альтернативу до вибраних символів у тексті.

Функція character-variant() дозволяє використовувати специфічні стилістичні альтернативи для окремих символів. Вона схожа на функцію styleset(), але не створює згуртовані гліфи для набору символів; кожен окремий символ може мати незалежні і необов'язково згуртовані стилі. Параметром цієї функції є назва, специфічна для шрифту, яка відповідає числовому значенню. Ця назва відповідає значенню cvXY у специфікації OpenType, наприклад, cv02.

Використання функції character-variant() дозволяє встановлювати спеціальні стилістичні альтернативи для окремих символів у тексті. Кожна стилістична альтернатива пов'язана з певним числовим індексом, який визначається шрифтом. Застосування функції character-variant() дозволяє вказати використовувану альтернативу для конкретних символів у тексті.

Нотатка:

Значення, передане в character-variant(), повинно бути визначено в @font-feature-values для даного шрифту.

Нотатка:

Не всі шрифти мають альтернативні варіанти символів. Перед використанням цієї функції важливо перевірити, чи підтримує шрифт цю можливість.

Нотатка:

Підтримка цієї функції може відрізнятися в різних браузерах.

Синтаксис

character-variant(<feature-value-name>);
<feature-value-name>

Назви варіантів символів, які були визначені в директиві @font-feature-values для даного шрифту.

Переглядачі

Переглядач

111

34

16.2

97

111

Переглядач

111

111

34

16.2


Мобільних переглядачів ще не додано.

Приклади


У цьому прикладі, salt відповідає числовому індексу, який визначає стилістичну альтернативу символів. Вона буде застосована до вибраних символів у елементах p.

@font-feature-values Custom Font {
  @character-variant {
    salt: 1;
  }
}

p {
  font-family: 'Custom Font', serif;
}

p.variant {
  font-variant-alternates: character-variant(salt);
}