css властивість ime-mode


Властивість ime-mode дозволяє виставляти стан IME (від англ. Input Method Editor), який буде застосований для текстового поля без задання. IME потрібно розуміти, як можливість введення символів, котрих немає на клавіатурі. Редактор методів вводу (IME) дозволяє вставляти на сторінки символу китайського, корейського і японського алфавітів (ієрогліфи) і потім редагувати їх. IME - це основний і необхідний компонент для написання текстів на цих мовах. В алфавітах цих мов занадто багато символів, щоб їх можна було закодувати і розмістити на звичайній клавіатурі.

IME ж використовує послідовності основних ієрогліфів для опису одного символу або групи символів, щоб потім можна було вводити більш довгі послідовності ієрогліфів. Основними вважаються ієрогліфи хангул (корейський алфавіт), фонетичні компоненти для алфавіту Кандзі (кандзі - китайські ієрогліфи, які використовуються в японській системі писемності) і різні комбінації китайських ієрогліфів.Для написання тексту за допомогою IME користувач, як правило, використовує пошук по словниках і контекстний аналіз, особливо в мовах, де багато омонімів, наприклад в японському. Користувач зазвичай починає з введення декількох ієрогліфів, що складаються з декількох частин, які вибираються опціонально з безлічі варіантів. Потім вибір користувача підтверджується командою (confirm).

IME має два режими. Неактивний режим (Inactive mode): клавіатура працює як звичайна клавіатура, з її допомогою можна вводити обмежені малі набори символів. Активний режим (Active mode): за допомогою IME можна вводити складні символи і команди на обробку.Програмісти надають користувачам деяку свободу у використанні IME при введенні інформації на сайтах. Наприклад, якщо користувачі з Японії вводять інформацію в форму реєстрації, то з'явиться запит про те, за допомогою символів якої мови буде вводитися їх ім'я: латинською або на кандзі.

Без задання користувачі можуть бути впевнені, що IME знаходиться в режимі inactive, і вони вводять імена латиницею. У потрібний момент відвідувач сайту активує IME, запровадить своє ім'я на кандзі, а потім деактивує IME, щоб далі заповнювати форму, використовуючи латинські букви.

Нотатка:

Атрибут -ms-ime-mode для Internet Explorer 8 - це розширення CSS і може використовуватися також як ime-mode в режимі IE8.

Порада:

Взагалі, для публічного веб-сайту неприйнятно змінювати режим IME. Цю властивість слід використовувати лише для приватних, внутрішніх веб-програм тощо.

Порада:

Не покладайтеся на вимкнення IME, щоб запобігти проникненню небажаних символів через вашу форму. Навіть якщо IME вимкнено, користувачі можуть вставляти розширені символи у поля форми.

Порада:

Ця функція була видалена з веб-стандартів. Хоча деякі браузери все ще можуть її підтримувати, він знаходиться в процесі видалення. Уникайте його використання і, якщо можливо, поновіть існуючий код. Майте на увазі, що ця функція може перестати працювати в будь-який час.

Синтаксис

ime-mode: auto | normal | active | inactive | disabled;

Властивість ime-mode може отримувати 4 значення:

auto

Стан текстового поля не змінюється. Без задання.

active

Всі знаки розміщені через IME. Користувачі можуть деактивувати IME.

inactive

Всі знаки розміщені без використання IME. Користувачі можуть активувати IME.

disabled

IME повністю відключений. Його користувачі не можуть активувати IME, якщо елемент керування має фокус введення.

Значення без задання: auto
Наслідує: Так
Анімується: Ні
JavaScript синтаксис: object.style.imeMode = '';

Переглядачі

Переглядач
ime-mode

Не підтримується

5.0

3.0

Не підтримується

Не підтримується


Мобільних переглядачів ще не додано.


Мобільних переглядачів ще не додано.

Приклади


Приклад використання

Синтаксис властивості

input {


  ime-mode: disabled;


}

Синтаксис властивості

Додаткові посилання