css властивість marks


Відображає спеціальні мітки на сторінці при друку документа, призначеного для подальшого обрізання сторінки або для рівномірного об'єднання декількох сторінок між собою.

Властивість marks (також відома як дескриптор міток) використовуються разом з правилом @page, щоб встановити та / або видалити в документі спеціальні знаки. Вони друкуються поза полем сторінки, щоб полегшити обробку та вирівнювання аркушів паперу.

Ця властивість може бути корисною, якщо ви маєте намір надрукувати документ, в якому зображення не вміщається на одній сторінці й вилазить крізь край, або якщо використовується 4-х кольоровий друк.

Cпеціальні мітки є стандартною частиною 4-х кольорового процесу друку, оскільки це допомагає принтеру вирівнювати кожен з 4 аркушів точно на вершині один одного, так що компоненти блакитного, пурпурного, жовтого та чорного кольору зливаються точно так, як це передбачено. Якщо чотири аркуші вирівняні належним чином, реєстраційна мітка буде чорною та різкою. Якщо не правильно вирівняно, окремі кольори будуть викриті, і мітка буде виглядати трохи розмитою.

Нотатка:

Це експериментальна технологія. Оскільки специфікації цієї технології не стабілізувалася, перевірте таблицю сумісності для використання в різних браузерах. Також зауважте, що синтаксис та поведінка експериментальної технології можуть змінюватися в майбутніх версіях браузерів, оскільки змінюються специфікації.

Синтаксис

@page { 


  marks: none | [ crop || cross ] 


}

Властивість marks може отримувати 3 значення:

none

Вказує, що не слід друкувати спеціальні позначки на документі.

cross

Вказує, що спеціальні позначки реєстрації повинні бути надруковані. Вони, як правило, є хрестоподібними знаками поза межами кожного краю вікна сторінки, що використовується для вирівнювання аркушів паперу під час процесу друку.

Хрестові знаки є важливими для традиційного 4-х кольорового процесу друку, де кожен аркуш повинен пройти через принтер 4 рази (один раз для кожного кольору). Хрестові знаки допомагають принтеру вирівнювати ці аркуші таким чином, щоб кожен шар кольору знаходився точно над попереднім шаром. Чим точніше вирівняні, тим чіткіше друк.

crop

Вказує, що спеціальні позначки обрізання повинні бути надруковані. Вони визначають, де сторінка повинна бути обрізана.

Позначки - як правило, знаходяться поза межами контенту сторінки, що збігаються з чотирма краями.

Отже, вони вказують точне розташування цих країв, не вимагаючи їхнього друку на самій сторінці.

Ці позначки є дуже корисними у випадках, коли ви хочете, щоб зображення розташовувалося прямо біля краю сторінки. Більшість принтерів, оскільки вони додають недруковану область навколо краю сторінки. Використання міток обрізання дозволяє нам друкувати зображення за допомогою більшого аркуша паперу, ніж остаточне зображення. Тоді, використовуючи позначки для обрізання (за межами області зображення) ми точно знаємо, де слід зрізати аркуш.

Без задання, якщо ви встановите мітки обрізання, зображення зрізатиметься за 6pt від кінця аркушу. Ви можете змінити це значення за допомогою властивості / дескриптора bleed.

Значення без задання: none
Наслідує: Ні
Анімується: Ні
JavaScript синтаксис: object.style.marks

Переглядачі

Переглядач
marks

Не підтримується

Не підтримується

Не підтримується

Не підтримується

Не підтримується

Не підтримується

Переглядач
marks

Не підтримується

Не підтримується

Не підтримується


Мобільних переглядачів ще не додано.

Приклади


Синтаксис

@page { 


  marks: crop cross; 


}

Додаткові посилання